ВАМ привернуло увагу українок до хіджабу

kremenchug

«Хіджаб – символ скромності і жіночності» – саме з таким посилом активістки Всеукраїнської асоціації мусульманок вийшли на центральні вулиці міст 1 лютого в міжнародний день Хіджаба.

Дівчата роздавали українкам троянди, розповідали про мусульманську хустку і жінку в Ісламі.

«Я вийшла сьогодні з сестрами, щоб підтримати такий масштабний і корисний проект Асоціації, яка об’єднує мусульманок України. А також мені б хотілося привернути увагу жінок до хіджабу, тому що насправді це традиція багатьох народів, в тому числі і України. Раніше жінки на цих землях носили хустки, а вийти з дому з непокритою головою вважалося ганьбою» – поділилася Ніна з Києва.

Акція пройшла в Києві, Хмельницькому, Одесі, Харкові, Дніпрі та Кременчуці. Виявляли свою соціальну позицію мусульманки різного віку. Найменшій учасниці немає й року: Лейла разом з мамою радувала українських жінок, а після акції солодко заснула. Всього в акції взяло участь більше 70 активісток по Україні.

«Хіджаб – це красиво, а жінка в хустці не гноблена, а повноправний член суспільства. Вона розвивається, здобуває освіту і реалізує себе у багатьох сферах життя. Сьогоднішня акція покликана зруйнувати хибні стереотипи про нас. Ми хочемо показати, що хустка – наш усвідомлений вибір, наше право і бажання» – говорить Алиме Солієв, голова філії ВАМ в Кременчуці.

Дана акція проходить вже другий рік і за словами Президента Асоціації Юрченко Катерини дівчата планують зробити з неї добру традицію.

«На превеликий жаль, ЗМІ малює хіджаб, як загрозу і те, чого слід боятися. Потрапляючи під цей вплив медіа, люди починають відноситься до мусульманок які дотримуються релігії з побоюванням. У деяких сестер в Європі виникають проблеми при влаштуванні на роботу або отриманні освіти. А так не повинно бути. Більш того, зараз в українських мусульманок виникло питання з фотографіями на паспорт. Згідно з новими стандартами, фото в головному уборі заборонено. Ми хочемо привернути до цього увагу, показати, що мусульманка – це проста жінка в хустці, а не загроза. І змінити стан речей на краще» – говорить вона.

Також Всеукраїнська асоціація мусульманок провела флешмоб в соціальних мережах. Дівчата на своїх сторінках писали про те, що для них хіджаб і закликали сестер не боятися покритися. Дану активність підтримали декілька сотень мусульманок з усього світу.

Протягом лютого у багатьох містах України пройдуть тематичні заходи, присвячені темі Хіджаба. Їх може відвідати кожна охоча.


Deprecated: File Тема без comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. Будь ласка, включіть у свою тему шаблон comments.php. in /usr/local/www/muslimwomen.com.ua/wp-includes/functions.php on line 5579

Коментарі закриті.