Релігія всіх Пророків

Що таке Іслам?

В наш час доволі поширена неправдива інформація про Іслам. Деякі люди вважають, що Іслам – це нова і наймолодша релігія, заснована людиною на ім’я Мухаммад. Інші ж говорять, що мусульмани не визнають Ісуса і Мойсея. Треті ж думають, що мусульмани поклоняються Чорному каменю і т.д.

Що ж таке Iслам насправдi?

Іслам – це арабська назва релігії Єдинобожжя, яку сповідували і до якої закликали всі Пророки. Іслам є також релігією ангелів, яку вони сповідували ще до створення людей.

Бог посилав Пророків до різних народів, і вони закликали людей до Ісламу різними мовами.  А оскільки останній Пророк був арабом, і остання Священна Книга (Кур’ан) була ниспослана арабською мовою, то багато релігійних термінів має арабське походження. Наприклад, загальне значення слова “Іслам” – віра в Бога та Його Пророків, “Аллаh” – ім’я Бога арабською мовою, а “мусульманин” – це віруючий.

Основи Ісламу включають у себе віру в Одного-Єдиного Бога, ангелів, Пророків і в ниспослані їм Священні Книги, а також віру в долю, в те, що і добро, і зло створені Богом, віру у воскресіння після смерті, в Судний День, у вічні страждання в пеклі для невіруючих і вічні насолоди в Раю для віруючих.

Вiра в Бога

Мусульмани вірять в те, що Бог – Один-Єдиний Творець, а все інше створене Ним. Тобто все з’явилося в буття і має початок свого існування, а Бог існував завжди. Бог створив увесь Всесвіт, створив простір і час. А той, хто створив простір і час, сам не пов’язаний з ними.

Не пов’язаний з часом – отже, не має початку Свого Існування, не зникає і не змінюється.

Не пов’язаний з простором – отже, Бог не знаходиться в якомусь місці, а також не заповнює весь простір повністю.

Бог – не об’єкт і не властивість об’єкту. Бог – не тіло і не дух, Його не можна називати розумом, силою, любов’ю, законом, оскільки все це – створіння або їхні властивості.

Бог ні на що і ні на кого не схожий, Його сутність не осяжна розумом, Його неможливо уявити в якомусь образі. Бог абсолютно не схожий на Свої творіння – ні сутністю, ні атрибутами, ні діями.

Він – Всезнаючий і Всемогутній Творець,  не має потреби ні в кому і ні в чому, Йому не притаманні слабкості чи вади. І лише Він достойний поклоніння.

Вiра в Пророкiв

Пророки – це особливі люди, обрані Богом для заклику людства до істини. Всі вони навчали людей вірити в Єдиного Творця, поклонятися лише Йому і виконувати Його веління. Тобто всі Пророки були мусульманами, і всі вони закликали людей до Ісламу.

За всю історію людства було багато Пророків. Деякі вчені сказали, що їх було близько 124 000. Першим Пророком була перша людина – Адам, останнім – Мухаммад. Відомі й інші Пророки: Авраам (Ібрагім), Ной (Нух), Мойсей (Муса), Ісус (‘Іса), Соломон (Сулейман), Давид (Даууд).

Незважаючи на поширену думку, Мухаммад не вигадав якусь нову релігію, а лише відновив релігію всіх попередніх Пророків.

Пророки – кращі створіння Бога і найкращі серед людей. Вони завжди були віруючими (мусульманами), навіть якщо жили серед невіруючих. Пророки мали найдостойніші чесноти – були щирими, чесними, сміливими, добрими, щедрими, розумними, красномовними. Вони не були боягузами, ніколи не обманювали, не зраджували, в їхніх вчинках ніколи не було навіть найменшої підлості. Бог наділив всіх Пророків гарною зовнішністю і прекрасним голосом, адже приємні люди викликають більше прихильності.

Основа віри у всіх Пророків була одна – Іслам, а відрізнялись лише деякі закони, які були передані через них в різний час (наприклад, правила виконання ритуалів, вказівки на те, що заборонено і що дозволено, інші життєві питання).

Мусульмани визнають і люблять всіх Пророків, але дотримуються того закону (шаріату), який був переданий через Пророка їхнього часу. Наприклад, мусульмани часів Мойсея дотримувались закону Мойсея, мусульмани часів Пророка Ісуса – закону Ісуса. А зараз мусульмани дотримуються закону, який був даний Богом Пророку Мухаммаду. І оскільки він – останній Пророк, то його шаріат залишиться до кінця світу.

Шлях Спасiння

Найбільший та найпочесніший обов’язок людини – істинна віра в Бога! Без неї немає спасіння, не будуть прийняті добрі справи. Ось чому важливо бути мусульманином!

Прийняти Іслам легко – для цього не треба багато часу, спеціального місця чи особливих умов. Якщо людина зрозуміла все вищенаписане і визнала Єдинобожжя, то щоб прийняти Іслам, їй необхідно вимовити вголос (так, щоби чути себе) Ісламські свідчення:

«Немає творця, окрім Бога, і Мухаммад – Його Пророк».

Зверніть увагу на те, що ім’я Пророка “Мухаммад” необхідно вимовити правильно, інакше свідчення не буде дійсним. Звук “х” в цьому імені треба вимовляти м’яко, з придихом. А якщо людина не знає, як правильно вимовити слово “Мухаммад”, то може назвати інше ім’я Пророка Мухаммада, наприклад “Абуль-Ґáсім” (з твердою “ґ” і подовженою “а”).

Слово “свідчення” не означає, що для прийняття Ісламу людині потрібні свідки. “Свідчення” в даному разі означає підтвердження словами переконання, яке людина визнала серцем.

Щоб прийняти Іслам, немає умови йти до мечеті, шукати імама чи інших мусульман, не потрібні будь-які додаткові дії (зробити омовіння чи отримати детальні знання).

Після того, як людина прийняла Іслам, Бог прощає їй усі гріхи, які вона зробила до цього.

Прийняти Іслам означає стати на шлях всіх Пророків і врятувати себе від вічного пекла. І тому, хто зрозумів і визнав істину, в жодному разі не можна відкладати прийняття Ісламу через побоювання, що він не зможе виконувати якісь ритуали, чи не має глибоких знань, чи не знає арабської мови.

Мусульмани бажають всім людям прийти до істинної віри і бути щасливими у вічному житті. Іслам – це найбільший дар від Бога, і благо тому, хто визнає істину і збереже віру до кінця своїх днів!

Коментарі закриті.